Anlayamıyorum!

Çok şey yaşıyoruz, farklı şeyler, çok farklı şeyler.. Zorluklar yaşamak, sıkıntı çekmek, iniş çıkışlar, bunların hepsi normal.. fakat ben bu günlerde bazı şeyleri ANLAYAMIYORUM.

Mesela..

Ufak bir menfaatine dokununca ortalığı ayağa kaldıranların, Müslüman kardeşleri katledilirken susmasını ANLAYAMIYORUM.

Bir yerde çocuklar öldürülüyorken -vicdanları ölmüşcesine- hala siyasi düşünenleri ANLAYAMIYORUM.

Hak peşinde koşmayı bırakıp Haklılık peşinde koşan Müslümanları ANLAYAMIYORUM.

Ayet ve hadislerle defalarca kardeşliği öğütleyen İslamın nasıl olurda kardeşlikten bihaber bir topluluğu olur, inan hiç ANLAYAMIYORUM.

Farklı düşüncelere tahammülü olmayan, farklı düşünenleri aşağılayan biz insanları ANLAYAMIYORUM.

Nasıl olur da, şefkat Peygamberinin(s.a.v) hoşgörüsüz ve nefret kusan bir ümmeti olur ANLAYAMIYORUM.

İnsan nasıl olur da bu derece insan olmaktan uzaklaşır inan, inan hiç ANLAYAMIYORUM.

Yanlış anlaşılmasın, gelecek adına çok ümitliyim, her şey güzel olacak. Sana bana rağmen güzel olacak. Sadece ANLAYAMIYORUM.

Yorumlar (3)

Emine Azra Pektaş
Anlama....Bunlar anlatılacak şeyler değil zaten güzel kardeşim...kelimelerin ve görüntülerin içi boşaltıldı önce....sonra zihinleri ve algılar morfinle uyuşturuldu....sen nasıl kaldın böyle sorgulayan beyin olarak...senin morfinin az gelmiş...galiba benimde...neden dersin? Biz farklıyız ...Güdülen gruptan ayrilip, düşünen bireyleriz. ..Bu operasyonun tarihi yıllar hatta bir kaç Asır öncesine dayaniyor...peyder pey senaryo programlandı.Uygulandı...etki/tepki formatında ameliyat sessiz ve derinden yürütülüyordu. ...son perdeler bizim anlamaya çalıştıklarımız. ..anlamak için projenin başına dönüp birkaç seyretmek lazım...sonra bugüne dönüp. ..geleceği dürbünleyeceksin ki anlayabilesin ....bilmem anlatabildim mi?
Cevapla
Volkan Atabey
güzel yazı olmuş teşekkürler..
Cevapla
hacer saadet yılmaz
bende sizin gibi aynı dini paylaşıp farklı düşünenleri anlamıyorum .birkaç satırla çok şeyleri anlatmışsınız ağızınıza sağlık...teşekkür ediyorum düşüncelerinize.......
Cevapla

Popüler İçerikler

 • Meta Tag(Etiketi) Nedir, Nasıl Olmalıdır? SEOya Etkisi Nedir?

  Meta tagları(etiketleri), web sayfalarının bilgi etiketleridir. HEAD etiketleri arasında yer alırlar. Kullanıcılara ve arama motorlarına içerik ve sa..

 • Facebook Hesabını Twitter'a Bağlamak

  Facebook hesabınızdaki paylaşımlarınızın Twitter'da da görünmesini istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adıma adım takip ederek işlemi tamamlayab..

 • Twitter Hesabını Facebook'a Bağlamak

  Twitter hesabınızda gönderdiğiniz yazıların ve retweetlerin Facebook profilinizde de görünmesini istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adım adım yap..

 • Anlayamıyorum!

  Çok şey yaşıyoruz, farklı şeyler, çok farklı şeyler.. Zorluklar yaşamak, sıkıntı çekmek, iniş çıkışlar, bunların hepsi normal.. fakat ben ..