Facebook Güvenlik Önlemleri

Facebook hesabının güvenliği artık oldukça önemli bir konu oldu. Çünkü neredeyse tüm yakınların ve iş arkadaşların arkadaş listende ve sen burada yaptığın her şeyden sorumlusun. Bu konuda bulaşan virüslerde önem taşıyor, bu konuya Facebook Virüslerinden Korunmak yazısında değinmiştim. Şimdi hesabın güvenliği ile ilgili öneriler vereceğim. Bunları uyguladığınızda, Facebook'a girdiğiniz cihazı ya da telefon hattınızı çaldırmadığınız takdirde hesabınız tamamen güvende olacaktır.

Bunları yine görsel olarak anlatacağım. Öncelikle güvenlik ayarları sayfasına giriyoruz;

facebook güvenlik sayfası

Güvenli gezinmeyi aktif duruma getirmeniz önerilir. Çok önemli bir şey değil fakat yararı olabilir, aktif duruma getirmekte fayda var.

facebook güvenli gezinme

Facebook Giriş Bildirimleri

Bu özelliği aktif duruma getirmeniz durumunda, daha önce giriş yapmamış olduğunuz bir cihazdan giriş yapıldığı takdirde size bildirim gelir. Burada hem mail hem de kısa mesaj bildirimini aktifleştirmeniz iyi olacaktır.

facebook giriş bildirimleri

Facebook Giriş Onayları

Bu çok önemli bir özelliktir. Facebook hesabınıza yabancı bir hesaptan girilmeye çalışıldığında tanımlamış olduğunuz telefonunuza bir onay kodu gelir. Bu onay kodunu girerek giriş yapılabilir. Başka bir şekilde yapılamaz.

facebook giriş onayı ayarı

Eğer Android veya IOS işletim sistemli cihaz kullanıyorsanız kodmatik programını kurarak, bu program aracılığıyla onay kodunuzu alabilirsiniz.

Güvenilir Kişiler Belirle

Burada seçeceğin kişileri hem yakının olmasına hem de Facebook hesabını bilinçli kullanan birisi olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Eğer hesabınıza ulaşamazsanız Facebook bu kişileri kullanarak size yardım edebiliyor.

facebook güvenilir kişiler belirleme

Facebook Telefon Doğrulama

Eğer telefon numaranız hesabınıza tanımlı değilse, önce telefon numaranızı tanımlamalısınız. Bu işlemlerde aşağıdaki gibidir;

facebook telefon doğrulama

Bu içeriği de herkesin anlayabileceği bir şekilde görsellerle hazırladım. Umarım faydalı olur..

Yorumlar (1)

bilge bilmez
çok güzel ve güvenli
Cevapla

Benzer İçerikler

 • Facebook Virüslerinden Kurtulmak

  Birçok insanın başına bela olan Facebook virüslerinden kurtulmayla ilgili bilgilendirici ve herkesin yararlanabileceği, adım adım görsellerle anlatı..

 • Facebook Virüslerinden Korunmak

  Bir önceki yazımda Facebook Virüslerinden Kurtulmayı anlattım. Sonra düşündüm de, virüsleri temizlemekten daha önemlisi virüslerden korunmaktır. ..

 • Twitter Güvenlik Önlemleri - Telefon Etkinleştirme

  Twitter hesabınızın güvenliğini arttırmak önemli bir konu, sıkça görüyoruz ki bu platformda yazılanlar ve yapılanlar insanların başına bela ol..

 • Facebook Hesabını Twitter'a Bağlamak

  Facebook hesabınızdaki paylaşımlarınızın Twitter'da da görünmesini istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adıma adım takip ederek işlemi tamamlayab..