İndexsiz URL'in Önemi

indexsiz urlİndexsiz URL daha önceden de bahsettiğimiz gibi, site isminin -bağlantısız/linksiz bir şekilde- sitelerde geçmesidir. Yani mustafayasar.net veya www.mustafayasar.net gibi. Backlinkle aynı gibi gözükse de, değildir. Burada bağlantısız bir şekilde siteden bahsedilir fakat link verilmez ve gayet doğal bir durumdur. İnsanlar siteniz hakkında konuşurken, size link vermeyebilir. Ve bence link vermemesi, vermesine göre daha doğaldır. Ya da -birçok içerik yönetim sistemi otomatik yaptığı için- direk site adresine link vermesi.

İndexsiz URLin mi, yoksa backlinkin mi daha faydalı olduğunu bilmiyorum ama bildiğim şey şu ki, ikisinin de orantılı bir şekilde artması gerekir.  Ve bu bize doğallığa ve çeşitlilik konusunu hatırlatır.

Sitenizin indexsiz URL sayısını Google üzerinde görmek için örnekteki gibi arama yapabilirsiniz=> "www.mustafayasar.net" -site:mustafayasar.net

Yorumlar (4)

Yakup Mert
Teşekkürler bundan güzel nasıl anlatabilirdiniz
Cevapla
yiğit küçükkeçeci
bence backlinkler daha önemli eğer bir anahtar kelime de yükselmek isteniyorsa nofollow backlink daha önemli bence.
Cevapla
Cem Yalcin
Tesekkurler paylasiminiz icin.
Cevapla
murat
teşekkürler paylaşımınız için :)
Cevapla

Popüler İçerikler

 • Meta Tag(Etiketi) Nedir, Nasıl Olmalıdır? SEOya Etkisi Nedir?

  Meta tagları(etiketleri), web sayfalarının bilgi etiketleridir. HEAD etiketleri arasında yer alırlar. Kullanıcılara ve arama motorlarına içerik ve sa..

 • Facebook Hesabını Twitter'a Bağlamak

  Facebook hesabınızdaki paylaşımlarınızın Twitter'da da görünmesini istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adıma adım takip ederek işlemi tamamlayab..

 • Twitter Hesabını Facebook'a Bağlamak

  Twitter hesabınızda gönderdiğiniz yazıların ve retweetlerin Facebook profilinizde de görünmesini istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adım adım yap..

 • Anlayamıyorum!

  Çok şey yaşıyoruz, farklı şeyler, çok farklı şeyler.. Zorluklar yaşamak, sıkıntı çekmek, iniş çıkışlar, bunların hepsi normal.. fakat ben ..