Network Marketing Dernekleri

network marketing dernekleriHer ticaret alanında dernekler olduğu gibi Network Marketing sektörünün de dernekleri vardır. Derneklerin kuruluş amacı genel olarak, hitap ettiği kitlenin düzenini sağlamak ve kişi haklarını korumaktır. Network Marketing dernekleri de çeşitli organizasyonlarla bu sektörün gelişimine katkıda bulunmak ve dernek üyelerini denetleyerek düzeni korumakla yükümlüdür.

Bu dernekler üyelerine sertifika vermektedir. Bu sertifikayı almak için şirketler gerekli kriterlere uymak zorundadırlar. İşte en önemli nokta bu. Bu derneklerden sertifika alan şirketler, gerçekten Network Marketing yapıyor diyebiliriz. Şirketlerin geçerli bir Network Marketing Derneğinin üyesi olması güven ortamı oluşturur.  Tabi, sertifikası olmayan şirketler içinde kesin olarak güvensiz bir şirket diyemeyiz.

Bu dernek sertifikası olayı yasallık ile karıştırılmamalıdır. Yasallık o ülkenin kanunları ile ilgili bir durumdur.

Tüm dünyada en gerçerli Network Marketing dernekleri WFDSA üyesi derneklerdir. WFDSA, dünyadaki tüm Network Marketing derneklerinin buluştuğu bir üst dernektir. SELDIA ise Avrupada faaliyet gösteren derneklerin buluştuğu üst dernektir. Ülkemizde bu derneklere üye olan DSD bulunmaktadır.


14 Eylül 2011 tarihinde NetworkMarketingOkulu.Com'da yayınlanan yazımdır.

Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Sen Yap!

Popüler İçerikler