SEO Nedir? SEO Eğitimi Yazı Dizisi..

SEO Nedir?

SEO'nun açılımı, Search Engine Optimization'dır. Türkçe çevirisi ise Arama Motoru Optimizasyonu olarak yapılır. SEO, arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek için yapılan çalışmaların tümü olarak adlandırılabilir. Günümüzde en çok kullanılan arama motoru şüphesiz Google'dır. Rakipleriyle arasındaki fark oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı genelde Google baz alınarak arama motoru optimizasyonu yapılır.

SEO'nun Önemi

Arama motorlarında hedef kelimede ilk sıralarda çıkabilmek, ilgili aramanın popülerliği ölçüsünde birçok reklamdan elde edilemeyecek kadar yarar sağlayabilmektedir. Üstelik çok daha ucuza.. Geçmişte SEO sadece bir kaç taktikten ibaretken şuan ayrı bir uzmanlık alanı haline gelmiştir. Gerek site yapımı aşamasında gerek sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Gittikçe rakiplerin artması da SEO çalışmalarında daha çok bilgiye sahip olmanın önemini getirmiştir.

seo nedir

Bu rekabet ortamında, insanların en azından kendi sitesinin SEO çalışmalarını yürütebilecek düzeyde bilinçlenmesi ve insan en çok öğretirken öğrenir felsefesinden yola çıkarak kendimi daha da geliştirebilmek amacıyla bu SEO yazı dizisini hazırlamaya karar verdim. Tek başlıkta takip edilebilmesi için; ilgili makaleler eklendiğinde bağlantılarını ekleyeceğim ve zamanla gerekli düzenlemeleri de bu başlık altında yapacağım.

Site İçi SEO

Web sitesinin içerik ve kod yapısında dikkat etmemiz gereken noktaları kapsar.

Site Dışı SEO

Web sitesinin tanıtımını ve diğer siteler ile olan etkileşimini kapsar.

.
.

(Başlıklar eklenecek..)

 

Başlıkları şuan aklıma geldiği kadarıyla yazdım. Zamanla güncelleneme ve eklemeler yapılacaktır.

Yorumlar (1)

ömer kızılkula
Paylaşımınız için teşekkürler.
Cevapla

Popüler İçerikler

 • Meta Tag(Etiketi) Nedir, Nasıl Olmalıdır? SEOya Etkisi Nedir?

  Meta tagları(etiketleri), web sayfalarının bilgi etiketleridir. HEAD etiketleri arasında yer alırlar. Kullanıcılara ve arama motorlarına içerik ve sa..

 • Facebook Hesabını Twitter'a Bağlamak

  Facebook hesabınızdaki paylaşımlarınızın Twitter'da da görünmesini istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adıma adım takip ederek işlemi tamamlayab..

 • Twitter Hesabını Facebook'a Bağlamak

  Twitter hesabınızda gönderdiğiniz yazıların ve retweetlerin Facebook profilinizde de görünmesini istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adım adım yap..

 • Anlayamıyorum!

  Çok şey yaşıyoruz, farklı şeyler, çok farklı şeyler.. Zorluklar yaşamak, sıkıntı çekmek, iniş çıkışlar, bunların hepsi normal.. fakat ben ..