Twitter Güvenlik Önlemleri - Telefon Etkinleştirme

Twitter hesabınızın güvenliğini arttırmak önemli bir konu, sıkça görüyoruz ki bu platformda yazılanlar ve yapılanlar insanların başına bela olabiliyor. Tabi bu sıkıntılar ya kuzenden kaynaklanıyor ya da hesap çalınmış oluyor. Kuzen konusuna pek çözüm yok ama bugün hesap çalınma konusundaki sıkıntıyı aşacağız. Öncelikle Twitter Virüslerinden Kurtulma ve Korunma başlıklı konuyu incelemenizi tavsiye ederim. Burada hesabın giriş güvenliğine değineceğiz.

Aşağıda yapacağımız işlemler Twitter hesabınıza farklı bir yerden giriş yaptığınızda telefonunuza bir kod gelecek ve bu kodu girmeden girişiniz tamamlanmayacaktır. Bu da hesabınızın güvenilirliğini oldukça arttıracaktır.

Öncelikle hesabınıza telefon numaranızı tanımlamanız gerekiyor. Bu işlem gayet basit, öncelikle bu adrese girin => https://twitter.com/settings/devices ve aşağıdaki adımları takip edin.

Açılan sayfadan operatörünüzü seçin ve telefon numaranızı girin.

twitter telefon ekleme

Sonraki sayfada size "2444'e GIT yazıp göndermenizi" isteyecek. Bu işlemi yaptığınızda ise sizi telefon bildirimleri ile ilgili ayarlar sayfasına yönlendirecek burada istediğiniz ayarları yapıp telefon tanımlama işlemini bitiriniz.

twitter telefon ekleme 2

Daha sonra "Güvenlik ve Gizlilik" sayfasına => https://twitter.com/settings/security gidiniz. Burada da aşağıdaki adımları izleyip işlemi tamamlayınız.

twitter güvenlik

Burada diğer bir seçenek telefonunuza yükleyeceğiniz program aracılığıyla doğrulama kodu üretmektir. Dilerseniz bunu da kullanabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Sen Yap!

Benzer İçerikler

 • Twitter Virüslerinden Kurtulmak ve Korunmak

  Twitter virüsleri, Facebook virüsleri kadar yaygın ve rahatsız edici olmasa da, kötü amaçlı Twitter uygulamaları üzerinden birçok insan üzerinden ..

 • Facebook Güvenlik Önlemleri

  Facebook hesabının güvenliği artık oldukça önemli bir konu oldu. Çünkü neredeyse tüm yakınların ve iş arkadaşların arkadaş listende ve sen bu..

 • Facebook Virüslerinden Korunmak

  Bir önceki yazımda Facebook Virüslerinden Kurtulmayı anlattım. Sonra düşündüm de, virüsleri temizlemekten daha önemlisi virüslerden korunmaktır. ..

 • Facebook Virüslerinden Kurtulmak

  Birçok insanın başına bela olan Facebook virüslerinden kurtulmayla ilgili bilgilendirici ve herkesin yararlanabileceği, adım adım görsellerle anlatı..