Twitter Virüslerinden Kurtulmak ve Korunmak

Twitter virüsleri, Facebook virüsleri kadar yaygın ve rahatsız edici olmasa da, kötü amaçlı Twitter uygulamaları üzerinden birçok insan üzerinden para kazanılıyor fakat insanların bundan pek haberi olmuyor. İzin verdiğiniz bazı uygulamalar takipçi satma, reklam yapma, sosyal medya ajanslarının Trending Topics çalışmaları gibi birçok sizden ilgisiz alanlarda ve habersizce kullanılabiliyor. Bu yüzden yetki verdiğiniz her uygulamaya dikkat edin.

Twitter Uygulamalarının Yapabilecekleri

Twitter uygulamaları, Twitter’da yaptığınız tüm genel işlemleri yapabilir. Bu yüzden uygulama güvenilirliği önem taşımaktadır. Ya da uygulamadan anlık yararlanıyorsanız işiniz bitince erişimini kaldırmanız yararınıza olacaktır.

twitter uygulama izinleri

Twitter Virüslerini/Uygulamalarını Kaldırmak

Aşağıda görsel bir şekilde anlattığım yöntemi uygulayarak istediğiniz tüm uygulamalarının hesabınıza erişimini kesebilirsiniz. Size tavsiyem bilinçli olarak kullanmadığınız tüm uygulamaları kaldırmanızdır.

twitter uygulama kaldırmak

Twitter üzerinde fazla yaygın olmasa da eklenti veya pc virüsü bulaştıysa Facebook virüsleri için anlatılan işlemlerin aynısını uygulayabilirsiniz;
-Facebook Virüslerinden Kurtulmak
-Facebook Virüslerinden Korunmak

Yorumlar (2)

seda
ben kaldırıyorum tekrar oluyo napabilirim
Cevapla
Zehra Kenar
Bu virusden bende de var ama bi turlu kurtulamadim .. uygulamalara girin diyorsunz ama ayarlara girdigimde uygulama diye birsey yok lutfen bana yardimci olurmusunz ...
Cevapla

Benzer İçerikler

 • Twitter Güvenlik Önlemleri - Telefon Etkinleştirme

  Twitter hesabınızın güvenliğini arttırmak önemli bir konu, sıkça görüyoruz ki bu platformda yazılanlar ve yapılanlar insanların başına bela ol..

 • Twitter Hesabını Facebook'a Bağlamak

  Twitter hesabınızda gönderdiğiniz yazıların ve retweetlerin Facebook profilinizde de görünmesini istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adım adım yap..

 • Facebook Virüslerinden Korunmak

  Bir önceki yazımda Facebook Virüslerinden Kurtulmayı anlattım. Sonra düşündüm de, virüsleri temizlemekten daha önemlisi virüslerden korunmaktır. ..

 • Facebook Virüslerinden Kurtulmak

  Birçok insanın başına bela olan Facebook virüslerinden kurtulmayla ilgili bilgilendirici ve herkesin yararlanabileceği, adım adım görsellerle anlatı..