Yasaklı Twitter ve Youtube İçin En İyi Giriş Yöntemi

Günlerdir Youtube ve Twitter sitelerine giriş yapabilmek için onlarca yöntem yayınlanıyor. Bunlardan en yaygını DNS yöntemi ve VPN ile giriştir. Bazı DNSler yaygınlaştıkça yapılan engellemelerden dolayı geçersiz kalabiliyor. VPN ise çok güvenli bulmadığım bir yöntem, özellikle bedava ve paylaşımlı VPN havuzlarını hiç ama hiç önermiyorum. Ben size çok daha kullanışlı olduğunu düşündüğüm bir yöntemden bahsedeceğim. Bu yöntem Windows kullanıcıları için geçerlidir. Bir kere uygulandıktan sonra, başka işlem gerektirmez, bu yüzden en iyisidir.

Öncelikle hosts dosyamızı açıyoruz, hosts dosyasını bulabilmek için, aşağıdaki dizini takip edin;

Bilgisayarım > Yerel Disk(C:) > Windows > System32 > drivers > etc

etc klasörüne geldiğinizde hosts dosyasını göreceksiniz. Bu hosts dosyasını Notepad ile açınız.

Not 1: Windows C sürücüsüne yüklüdür genelde, eğer sizin bilgisayarınızda farklı bir sürücüye yüklenmişse, o sürücüye göre klasör dizinini takip ediniz.

Not 2: Her duruma karşı mevcut hosts dosyasında değişiklik yapmadan önce bir kopyasını almakta fayda var. Ayarlarınızda sıkıntı olması durumunda eski dosyayı yerine koyabilmeniz için.

Not 3: Varsayılan ayarlarda bu dosyayı değiştirebilmek için yönetici girişi gerekir. Ya da mevcut kullanıcınıza yetki vermeniz gerekir. Yetki vermek için hosts dosyasına sağ tıklayıp özellikler seçeneğine giriyorsunuz. Ve aşağıdaki görselde gördüğünüz işlemi yapıyorsunuz. Yani mevcut kullanıcının yazma yetkisini aktif yapıyorsunuz.

hosts dosyası yazma izni

 

Host dosyasını Notepad ile açtıktan sonra, aşağıdaki satırları kopyalayıp, hosts dosyasının en altına yapıştırıyoruz.

Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Sen Yap!

Benzer İçerikler

 • Facebook Virüslerinden Kurtulmak

  Birçok insanın başına bela olan Facebook virüslerinden kurtulmayla ilgili bilgilendirici ve herkesin yararlanabileceği, adım adım görsellerle anlatı..

 • Facebook Virüslerinden Korunmak

  Bir önceki yazımda Facebook Virüslerinden Kurtulmayı anlattım. Sonra düşündüm de, virüsleri temizlemekten daha önemlisi virüslerden korunmaktır. ..

 • Twitter Virüslerinden Kurtulmak ve Korunmak

  Twitter virüsleri, Facebook virüsleri kadar yaygın ve rahatsız edici olmasa da, kötü amaçlı Twitter uygulamaları üzerinden birçok insan üzerinden ..

 • Facebook Güvenlik Önlemleri

  Facebook hesabının güvenliği artık oldukça önemli bir konu oldu. Çünkü neredeyse tüm yakınların ve iş arkadaşların arkadaş listende ve sen bu..